Kobiety i golenie włosów łonowych

16

Źródło: www.erooups.com

Golenia kobiecych włosów łonowych wykonuje się za pomocą maszynki go golenia. Może to być ta sama maszynka, którą używa się do golenia włosów na nogach i pod pachami. Goląc okolice intymne, potrzeba trochę więcej cierpliwości i staranności, z powodu bardziej wrażliwej skóry oraz zdecydowanie grubszych włosów. Średni czas dokładnego intymnego golenia, to ok 30 minut.

1. Wybierz dobry krem do golenia. Do tej wrażliwej strefy ciała należy kupić i użyć dobrego kremu do golenia lub żelu. Zdecydowanie nie wolno używać mydła. Dobry krem do golenia to fenomenalny sposób na uzyskanie gładkiego golenia, nawilżonej skóry i zapobiegnięciu wrastaniu włosków
2. Nie skąp na maszynki. Trzymaj się z dala od tych prostych, tanich jednorazówek. Zamiast tego używaj maszynki z głowicą obrotową i wieloma ostrzami. Zapewni to gładkie i dokładne golenie.
3. Przed właściwym goleniem, skróć najpierw włosy, umieszczając grzebień płasko na skórze i przycinając nadmiar owłosienia nożyczkami nad grzebienie. Im mniejsza długość włosów, tym mniejsza potrzeba korzystania z maszynki.
4. Przed goleniem weź ciepły prysznic lub kąpiel w wannie. Co najmniej 5-10 minut w ciepłej wodzie zmiękczy skórę i mieszki włosowe.
5. Goląc włosy, rób to zawsze z kierunkiem ich rośnięcia, a nigdy pod włos. Staraj się również nie jeździć maszynką kilka razy w tym samym miejscu skóry.
6. Po goleniu, użyj olejku do skóry lub balsamu. Nawilży on podrażnione miejsca oraz zapobiegnie ich czerwienieniu.

Porady:
– korzystanie z małego lusterka, pomoże ci ogolić trudno dostępne miejsca
– golenie podczas prysznica zamiast kąpieli może być  łatwiejsze, ponieważ pozwala podpierać się nogami o boki kabiny
– jeśli jesteś odważna, możesz tworzyć ciekawe projekty na swoim owłosieniu łonowym