Dlaczego boli mnie łechtaczka?

Źródło: http://sexpornerotica.com

Źródło: http://sexpornerotica.com

W trakcie swojej wieloletniej praktyki seksuologicznej spotkałem wiele kobiet, uskarżających się na ból łechtaczce. Najczęściej ten ból był odczuwany w ciągu dnia, ale zdarzało się, że również podczas uprawiania seksu. Kobiety te nie widziały dlaczego tak się dzieje i były tym bardzo zaniepokojone.

Aby lepiej zrozumieć ból łechtaczki, trzeba najpierw poznać anatomię łechtaczki. Jest to jedna z najlepiej poznanych części kobiecej anatomii. Niestety wciąż jest wiele osób, które niewiele o niej wiedzą. Łechtaczka jest jedynym organem, który istnieje wyłącznie dla przyjemności seksualnej. Łechtaczka jest faktycznie znacznie większa niż można przypuszczać, patrząc na jej zewnętrzną część.

Istnieją trzy części łechtaczki, z których wszystkie pracują razem, aby tworzyć seksualną rozkosz i orgazm. Wewnętrzna część łechtaczki połączona jest z miednicą. Liczy sobie od 10 do 12 cm długości. Kiedy kobieta jest pobudzona, łechtaczka wypełnia się krwią. Zewnętrzna część łechtaczki, którą można zobaczyć gołym okiem, znajduje się w górnej części mniejszych warg sromowych. Łechtaczka ma więcej zakończeń nerwowych niż jakakolwiek inna część ciała kobiety. Stymulacja tego obszaru może doprowadzić kobiety do orgazmu łechtaczkowego, który jest najbardziej popularnym rodzaj orgazmu.

Łechtaczkę otaczają fałdy skóry, często zwane napletkiem lub osłoną. Ich zadanie jest podobne do tego z napletka samców. Zsuwa się z łechtaczki podczas podniecenia i stymulacji, a robi to wykorzystując naturalny smar znany jako sebum. Chociaż łój odgrywa ważną rolę w kobiecej seksualności, z czasem może narastać, objawiając się jako biała substancja, smegma. Smegma ogólnie jest zmywana podczas kąpieli, ale u niektórych kobiet łechtaczka jest zbyt krótka, aby umożliwić wypłukanie substancji.

Chociaż nagromadzenie smegmy nie jest niebezpieczne, to może być dość niewygodne. Wtedy nawet niewielki ruch może powodować podrażnienia, dyskomfort i ból łechtaczki. Można temu zaradzić, próbując delikatnie wypłukać smegmę przez moczenie w ciepłej kąpieli.