Pierwszy raz z wibratorem

Wibrator stał się jedną z najbardziej popularnych zabawek erotycznych na całym świecie. Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, co to za „sprzęt”, możemy powiedzieć, że jest to zabawka przypominająca męski członek, aczkolwiek posiada również funkcję wibracyjną, która wspomaga odczuwać doznania, oraz przyśpiesza orgazm. Pytanie brzmi, czy takie zabawki erotyczne powinny być stosowane podczas pierwszego stosunku?

Odpowiedź będzie dwojaka, ponieważ ciężko narzucić komukolwiek swój własny pogląd na dane tematy. Przesłanką idącą za tym, aby nie używać tego typu dodatków z pewnością będzie sam fakt odbywania pierwszego razu. Dla wielu osób będzie to pierwsza możliwość zobaczenia członka oraz dotknięcia go. Sprawia to tak wiele doznań, że dodatki nie są absolutnie wymagające. Brak umiejętności technicznych, może być kolejnym utrudnieniem w skorzystaniu z takiego urozmaicenia. Pierwszy raz nie jest też zazwyczaj najpiękniejszym, więc upiększanie go na siłę nie ma większego sensu. Wszystko jest jednak kwestią indywidualną. Wibrator może służyć jako przyrząd umożliwiający stosowne pobudzenie łechtaczki, tak aby kobieta osiągnęła podniecenie, a co za tym idzie – pochwa nawilżyła się i otworzyła.

Zakładając, że jednak decydujemy się na użycie wibratora – należy powiedzieć o nim kilka słów.

Wibrator dopochwowy

Wibrator dopochwowy

Po pierwsze zakup wibratora musi nastąpić w wiarygodnym, bezpiecznym miejscu: w sieci pełno jest aukcji internetowych, gdzie możemy zakupić nie jeden, ba nawet nie dwa rodzaje wibratorów. Takie aukcje nie do końca są jednak bezpieczne, więc radzimy skorzystanie z usług profesjonalistów w swoim fachu. Wibratory możemy podzielić na kilka kategorii, między innymi na wibratory klasyczne, nowoczesne, kieszonkowe. wibratory klasyczne mają przeważnie postać takiego standardowego członka męskiego. Część z nich posiada dodatkowe nakładki wzmacniające odczucia. Jeśli odpowiednio się postarasz, możesz natrafić na unikatowe modele, na przykład w kształcie zajączka. Być może kształtem w niczym nie przypomina penisa, potrafi jednak zdziałać cuda. Niektóre wibratory możemy sterować jeśli chodzi o częstość, rodzaj i siłę wykonywanych wibracji. Pozwala to dobrać odpowiednie tempo do sytuacji. Uważa się, że wibratory mogą być ratunkiem dla par, u których występuje problem związany z erekcją oraz szybkimi wytryskami.

Materiały z jakich wykonywane są najczęściej te urządzenia to plastik lub silikon. Wibratory nie są przeznaczone jedynie dla kobiet, mogą również służyć mężczyznom jeśli ich preferencje seksualne sięgają seksu analnego.
Jeśli chodzi o przedział cenowy, który musimy uwzględnić rozpoczynając poszukiwania wibratora to kwota od około czterdziestu do nawet pięciuset złotych. Wszystko będzie uzależnione od funkcji, kształtu, rodzaju zasilania, materiałów z jakiego został stworzony oraz dodatkowych właściwości. Sklepy erotyczne prowadzą własne sklepy internetowe, zanim jednak zdecydujemy się na zakup jakiegoś modelu można odwiedzić taki punkt i sprawdzić, dotknąć, zobaczyć na żywo jak to wygląda.
Bardzo dużą część mężczyzn podnieca widok, kiedy kobieta zadowala się na jego oczach, w takim przypadku pomocny może okazać się wibrator zamieszczany na paluch, co w znacznym stopniu ułatwia posługiwanie się nim. Można powiedzieć, że w tym wypadku decydujący głos powinien należeć do mężczyzny. Jeśli to kobiet wyjdzie z taką inicjatywą, partner może poczuć się wyjątkowo urażony, gorszy lub nie do końca potrzebny. Najważniejsze w związku jest wzajemne wsparcie oraz wysłuchanie potrzeb partnera. Samo wyjście z delikatną propozycją nie jest złe, problem pojawia się kiedy drugiej stronie sprawiamy przykrość coraz to większym naciskiem. Szacunek do partnera jest obowiązkowy, chociaż wydawać by się mogło, że ta uwaga może dotyczyć głównie mężczyzn, przykład wibratora podczas pierwszego razu pokazuje stronę odwrotną.

Wibrator analny

Wibrator analny

Jeśli już koniecznie chcemy użyć wibratora (chociażby jako dodatku do gry wstępnej) powinien być to wibrator przeznaczony do użytku zewnętrznego, który będzie stymulował jedynie łechtaczkę, nie zastępując prawdziwego członka. Taka forma rozwiązania jest bardzo podobna do użycia żelów intymnych, olejków do masażu czy też jadalnych płynów. Takie delikatne dodatki, subtelne z pewnością nie urażą drugiej strony, mogą jedynie wspomóc.
Jeszcze jedną przesłanką, która pokazuje, że użycie takiej zabawki wcale nie jest potrzebne przy rozdziewiczeniu jest fakt, że każdy w swoim życiu przeszedł proces masturbacji. Kobieta, którą interesował tego typu sprzęt z pewnością wytestowała go wcześniej, sam stosunek powinien skupiać się na połączeniu ze sobą ciał i dusz. Nie ma być to osiągnięcie orgazmu za wszelką cenę. Liczy się dotyk, czułość, obecność mentalna, kontakt wzrokowy. Każdy kolejny raz będzie inny niż ten, można wtedy do woli eksperymentować z pozycjami, dodatkami a nawet typami form zadowolenia.

Ostateczna decyzja należy do każdej pary osobno. Można czytać wiele poradników, wskazówek oraz opinii innych ludzi. Prawda jest jednak taka, że należy wypracować sobie własną ścieżkę, bez krzywdzenia siebie nawzajem za to z ogromnymi pokładami fal przyjemności, jakimi są właśnie orgazmy.